Przychodnia weterynaryjna

Telefoniczne umawianie wizyt: 32 785 43 45
Sosnowiec, ul. Będzińska 16 (zobacz na mapie)
pon-pt: 9.00 - 19.00.

Monika Zawolik

Lek. Wet. Specjalista Chirurg, kierownik przychodni.

Dyplom lekarza weterynarii uzyskałam w 2004 roku. Studiowałam na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Praktyki studenckie odbywałam we wrocławskim ZOO. Po ukończeniu studiów, przez pierwsze dwa lata, uczyłam się sztuki lekarskiej w Całodobowym Szpitalu Krzemińskiego w Gdańsku. Kolejne 2 lata spędziłam w Warszawie praktykując głównie w Klinice Weterynaryjnej na Bemowie oraz na ostrych dyżurach w Całodobowej Przychodni dla Zwierząt na Gocławiu. Udzielałam się społecznie wykonując zabiegi sterylizacji i kastracji w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wołominie.

W maju 2011 roku ukończyłam 3-letnie studia podyplomowe i uzyskałam tytuł specjalisty chirurga małych zwierząt. Zajmuję się głównie dermatologią i endokrynologią.

W latach 2017/2018 ukończyłam III stopniowy kurs dermatologii w Dermavecie w Warszawie . W latach 2018/2019 odbyłam III stopniowy kurs cytologii klinicznej prowadzony przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie dr Francesco Carrani’ego.

Pasjonują mnie trudne przypadki, które stanowią diagnostyczne wyzwanie dla lekarza. W Przychodni, oprócz zabiegów chirurgicznych, wykonuję biopsję i interpretuję preparaty cytologiczne. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i aktualizuję wiedzę aktywnie uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz kursach specjalistycznych.